Το 11ο Διεθνές Συνέδριο της Ελληνικής Γεωγραφικής Εταιρείας έχει προγραμματιστεί για τις 12-15 Απριλίου 2018. Τα εργαστήρια και οι παρουσιάσεις προγραμματίζονται για την Πέμπτη. Οι παρουσιάσεις των εργασιών και οι θεματικές συνεδρίες θα πραγματοποιηθούν από την Τετάρτη έως την Παρασκευή. Η εγγραφή στο συνέδριο περιλαμβάνει:

• Πρώτη συνάντηση και υποδοχή το απόγευμα της Τετάρτης

• Πρόσβαση σε συνεδρίες των μελών, εκθέσεις και θεματικές των εργασιών

• Πρόγραμμα Συνεδρίου

• Πρακτικά Συνεδρίου

• Καφές / τσάι / μεσημεριανό γεύμα

• Περιήγηση στον χώρο το Σάββατο

• Γεύμα συνεδρίου

Η υποβολή περίληψης στο συνέδριο σημαίνει ότι σε περίπτωση αποδοχής, τουλάχιστον ένας εκ των συγγραφέων θα εγγραφεί πλήρως έτσι ώστε να συμπεριληφθεί η ανακοίνωση στο πρόγραμμα. Όλα οι εργασίες που θα υποβληθούν εγκαίρως από εγγεγραμμένους συγγραφείς θα συμπεριληφθούν στα πρακτικά του συνεδρίου. Εκτενείς εκδόσεις επιλεγμένων εργασιών θα υποβληθούν (στα Αγγλικά) για κρίση και πιθανή δημοσίευση τους σε ειδικό τεύχος του περιοδικού European Journal of Geography.

Η συμμετοχή στις παρουσιάσεις και τα σεμινάρια απαιτεί την καταβολή πρόσθετου τέλους. Οι συμμετέχοντες είναι υπεύθυνοι για τη στέγαση και τα γεύματά τους (εκτός από το γεύμα του Σαββάτου).

Επιβάρυνση σε περίπτωση καθυστέρησης εγγραφής

Σε περίπτωση που επιλέξετε να εγγραφείτε μετά τις 10 Φεβρουαρίου 2018, θα προστεθεί ένα επιπλέον τέλος στην εγγραφή σας. Σας συμβουλεύουμε να μην εγγραφείτε επί τόπου στον χώρο του συνεδρίου. Η  χρέωση αυτή ισχύει και για τους φοιτητές. Η προσαύξηση της τιμής βοηθά στην κάλυψη των δαπανών για τις υπηρεσίες εγγραφής στο Συνέδριο.

Τα τέλη για τις εμπρόθεσμες εγγραφές (μέχρι τις 10 Φεβρουαρίου 2018) είναι τα εξής:

▪ Φοιτητές και υποψήφιοι διδάκτορες: 50 ευρώ

▪ Μεταδιδακτορικοί: 80 ευρώ

▪ Άλλοι: 200 ευρώ

Τα τέλη για καθυστερημένες εγγραφές (μετά τις 10 Φεβρουαρίου 2018) είναι τα εξής:

▪ Φοιτητές και υποψήφιοι διδάκτορες: 75 ευρώ

▪ Μεταδιδακτορικοί: 120 ευρώ

▪ Άλλοι: 300 ευρώ

Τα μέλη της Ελληνικής Γεωγραφικής Εταιρείας δικαιούνται έκπτωση 50% επί των αντίστοιχων τελών εγγραφής - συμμετοχής στο συνέδριο.

Οι πληρωμές θα πρέπει να γίνονται με τραπεζικό έμβασμα στην Ελληνική Γεωγραφική Εταιρεία, Βουκουρεστίου 11, Αθήνα 10457, τραπεζικός λογαριασμός, IBAN: GR7901721370005137062724319, Bic / Swift: PIRBGRAA, Τράπεζα Πειραιώς, Αθήνα 4, Αθήνα 105 64. Παρακαλείστε να συμπεριλάβετε μόνο το όνομα, το επώνυμό σας και το "HGS 2018" κατά την τραπεζική μεταφορά.

Παρακαλούμε κάθε συμμετέχοντας να κάνει ξεχωριστή πληρωμή για την εγγραφή του.

Πρόσβαση στον ιστότοπο της ΕΓΕ

Για να εγγραφείτε στο Συνέδριο ή / και να υποβάλετε μια περίληψη, πρέπει πρώτα να συνδεθείτε στον ιστότοπο της ΕΓΕ. Όταν φτάσετε στη σελίδα σύνδεσης, θα σας ζητηθεί να κάνετε κλικ σε έναν σύνδεσμο και να εισάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (username), ώστε να μπορέσουμε να ελέγξουμε αν είστε ήδη στη βάση δεδομένων μας. Μπορείτε να συνεχίσετε αν έχετε ήδη λογαριασμό και θυμάστε τον κωδικό πρόσβασής σας. Εάν έχετε ξεχάσει το όνομα χρήστη / τον κωδικό πρόσβασής σας, μπορείτε να ζητήσετε το όνομα χρήστη / κωδικό σας μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Εάν δεν είστε στη βάση δεδομένων μας, μπορείτε να δημιουργήσετε δωρεάν έναν λογαριασμό χρήστη και στη συνέχεια θα μπορέσετε να εγγραφείτε στο Συνέδριο και να υποβάλετε την περίληψή σας. Αν έχετε απορίες σχετικά με την είσοδο, παρακαλούμε επικοινωνήστε με e-mail με την Διευθύντρια του Συνεδρίου, Μαρία Πηγάκη.

Αποδείξεις πληρωμών

Οι αποδείξεις για τις πληρωμές που έχετε πραγματοποιήσει θα είναι διαθέσιμες στον Λογαριασμό του Χρήστη ανά πάσα στιγμή. Χρησιμοποιήστε αυτή τη δυνατότητα όποτε θέλετε να επαληθεύσετε την κατάσταση εγγραφής σας ή αν χρειαστεί να εκτυπώσετε μια απόδειξη επιστροφής εξόδων ταξιδιού ή / και αρχείων σας.